02.07.2014.

REZULTATI KONKURSA - ŠUMADIJSKE METAFORE 2014



NAJLEPŠA PESNIČKA REČ

PRVA NAGRADA: Pesma o..., Miloš Brkić, Požega
DRUGA NAGRADA: Bolnica, noć, Miroslav Jozić, Smederevska Palanka
TREĆA NAGRADA: Tragom kojim, Todora Škoro, Beograd

LEPOTA POEZIJE
Pohvaljene pesme:

Pozajmljene stvari, Zlatko Vasić, Apatin
Hodanje po snu, Radojka Nikić Milinović, Beograd

PETNAEST ODABRANIH

Strnjika, Aleksandar Arsenijević, Beograd
Vrli novi futur, Momčilo Bakrač, Vrbas
Glad za slovima na belom papiru, Miloš Blagojević, Smederevska Palanka
Nebeski zdenac, Manojle Gavrilović, Beograd
Divlje guske, Biljana Grošin, Melenci
Zvukovez. Zlatali - uzlet kroz oman... Milica Đurović, Kuršumlija
Ukletnik, Nedeljko Zelenović, Istočno Sarajevo, Republika Srpska
Crkva, Silvana Janković, Mladenovac
Iza, Bogdanka Kostić, Beograd
Boja duvana, Goran Labudović Šarlo, Vrbas
Novo o novon i starom, Slobodanka Luković, Kragujevac
Preobražaj Teodora, Aleksandar Marić, Beograd
Noćna Tamnica, Saša Mićković, Rača Kragujevačka
Prostor, Balša Rajčević, Beograd
Poseta, Jevrosima Ristović, Beograd

PESNIČKA NADAHNUĆA

Beše li Jovana, Ljiljana Bralović, Pranjani
Neizrečeno njeno ime, Miloš Brkić, Požega
Sudba, Miloš Brkić, Požega
Šah tabla, Zlatko Vasić, Apatin
Ukolijenčeni, Ljiljana Vujić Tomljanović, Bosanska Gradiška, Republika Srpska
Pustara, Srđan Gagić, Zemun
Reči su šamani, Goran Gatalica, Zagreb, Republika Hrvatska
Druga stvar, Nenad Glišić, Kragujevac
Zvijezde stida, Dragica Draga Grbić, Višegrad, Republika Srpska
Palestinac, Igor Divković, Zagreb, Republika Hrvatska
Prvi petlovi, Zoran Doderović, Novi Sad
Jutarnji Beograd, Tomislav Đokić, Paraćin
Dvorište, Uroš Đurković, Sremčica
Velegradska  klika, Dušan D. Živančević, Dobanovci
Dobre reči, Vlada Ilić, Smederevska Palanka
Nastanak ljubavne pesme, Oliver Janković, Beograd
Da se ne zaboravi, Dobrašin Jelić, Beograd
Ne čuje se pesma, Slobodan Jovanović Stubički, Ćuprija
Dno, Miroslav Jozić, Smederevska Palanka
San, Miroslav Jozić, Smederevska Palanka
Apstrakcije i poređenja, Vladeta Kolarević, Brezovac
Zalogaj sna, Milan S. Kosović, Beograd
Otkopavanje predaka, Miroslav Kostić Kole, Beograd
Siromašna kučka, Jefimija Kocić, Niš
Misionar, Slaviša Krstić, Smederevska Palanka
Vatre, Eleonora Luthander, Stokholm, Švedska
Kuma kara Todora, Jasmina Malešević, Beograd
Filista, Radiša Marinković, Jagnjilo
Vreme ne curi... , Dušan Mijajlović Adski, Niš
Neprebolne, Radojka Nikić Milinović, Beograd
Zalogaji, Kaja Pančić Milenković, Pirot
Kuća moga oca, Ilija Papak, Beograd
Književno veče, Ivan Petrović, Mladenovac
Bela želja, Bogdan Radulović, Beograd
Sijateljstvu, Nena Radulović, Smederevska Palanka
Otadžbina, Ljutomir Rundić, Loznica
Dolazak, Gordana Smuđa, Beograd
Ničija, Violeta Eta Tomić
Putevi, Bajo Džaković, Jagodina
Šindlerova deca, Todora Škoro, Beograd
(Anti)ratna, Todora Škoro, Beograd

LEPOTA PRIPOVEDANJA
Odluka žirija za kratku priču i esej

PRVA NAGRADA Vulkan, Gordana Smuđa, Beograd
DRUGA NAGRADA Eksperiment, Bogdanka Kostić, Mirijevo
TREĆA NAGRADA Blip, Aleksandra Lalić, Mladenovac

POHVALJENI

Odlazeća samoća, Danijela Padejski , Valjevo
Kiklopi, Ivan Tomić Mister, Kragujevac

U Zborniku će biti štampani i sledeći autori:

Poslednja scena, Jovanka Božić, Valjevo
Slika Doijana Greja, Elizabeta Georgiev, Smilovci
Na nasipu, Zoran Doderović, Novi Sad
Nežnost roga, Tomislav Đokić , Paraćin
Francuski trgovac nakon koncerta vraća violinu..., Nebojša Đorđević, Knjaževac
I bubašvabe jecaju , zar ne?, Miloš Živanović, Beograd
Kolaž, Olivera Živojinović, Mladenovac
Berlin, Anđelko Erdeljanin, Novi Sad
Molitvenik, Vladeta Kolarević, Brezovac
Prepodnevni ljudi, Vesna Laudinović, Kragujevac
Arhaička obala, Vladimir Maksimović, Beograd
Molba, darija Marković, Banja Luka, Reublika Srpska
Senka, Dušan Mijajlović Adski, niš
I šta sad, Tanja Milutinović, Beograd
Avanturista, Mirslav pavlović, Krnjača
Nisi probao, Bogdan Radulović, Beorad
Usamčljenost, Balša Rajčević, beograd
Torta, Dragan. J. Ristić
Bezdomnici, Živorad Stojanović, Zaječar
Đura i čovečaljka, Radosav Stojanović, Niš
Čaša apsinta, Zoran Todor. S. palanka
Alef i smrt,Zoran Škiljević
lep pijačni dan, Todora Škoro
San 007, Bajo Džaković



Žiri za poeziju:

Radommir Andrić, predsednik
Bratislav R. Milanović, član
Dušan Stojković, član

Žiri za kratku priču i esej:

Dejan Bogojević, presednik
Dušan Stojković, član
Nikola Kostadinović, član